Velkoobjemové vaky Big Bag

Vaky big bag jsou ideálním řešením pro transport a uskladnění volně ložených surovin a materiálů. Tyto vaky jsou velmi pevné, utkané z polypropylenových pásků. a jsou 100% recyklovatelné. V rozích mají všité popruhy pro snadnou manipulaci. Na vrchu mohou mít násypný ventil (rukáv), celootviratelnou zástěru nebo mohou být zcela otevřené. Na dně mají většinou výsypný ventil (rukáv) nebo ploché dno bez možnosti výsypu. 

Vaky mají nejčastěji minimální nosnost 1000 kg. U menších vaků, určených k ručnímu přenášení, může být nosnost snížena např.na 300 - 500 kg a naopak u vyšších a objemnějších vaků s výškou kolem 200 cm a vyšších, se používá zvýšená nosnost 1250-1500 kg, v extrémních případech i do 2000 kg. 

Bagy dodáváme ve třech základních konstrukčních provedeních. U menších vaků se nejčastěji používá tzv. U-panel, kdy jsou stěny bagu sešité v hranách, skrz které jsou prošité nosné popruhy. U vyšších vaků a zvláště při přepravě velmi sypkých surovin se většinou používá kruhovitá tkanina, kdy se tkanina ve tvaru rukávu přišije ke čtvercovému dnu a vrchu. Vak je po naplnění více zaoblený a nemá jasné hrany. Popruhy jsou většinou našité křížem přes horní roh a udržují tak stálý tvar pro snadnější nabrání vysokozdvižným vozíkem. Pro zákazníky, kteří potřebují maximálně využít přepravní prostor kamionu nebo lodního kontejneru dodáváme tzv. Q-bagy. Tyto vaky mají uvnitř vaku všité mezi stranami vzpěry, aby se vak po naplnění nevyboulil a dala se využít širší základna vaku. Tento typ vaku je o něco dražší, ale uspoří až 20% místa. Vzhledem k vnitřním přepážkám jsou vhodné zejména pro sypké suroviny.

Vaky Big Bag slouží k přepravě a uskladnění různých surovin, zejména v průmyslu, stavebnictví, zemědělství, pro plastikáře, dřevaře, na zahradu, na třídění jakéhokoliv odpadu i pro uskladnění různých pomůcek či hraček.

 

 

Konstrukce vaku

 

Kruhová tkanina (též C-circular)

Vaky vyrobené touto technologií nemají postranní švy. Jsou využívány pro svou stabilní konstrukci především v přepravě velmi sypkých materiálů. Také vykazují větší odolnost k průniku materiálu ven i lepší ochranu proti vlhkosti.

 

U-panel (též U-body)

Klasická konstrukce vaku s postranními švy a manipulačními uchy v rozích. Vertikální sešití je zesíleno právě díky popruhům závěsných uší. Vaky bývají doplněné o PE vložku, která ochrání přepravovaný materiál před povětrnostními vlivy.

 

 

Q-bag

Tato úprava rozšiřuje U-panel o všité výztuhy, které drží naplněnému vaku pravidelný krychlový tvar. Obvykle je to rozměr palety. Tím dochází k výrazné úspoře při transportu a skladování, zároveň se do těchto vaků vejde až o 20% více materiálu. Vaky Q-bag jsou vhodné pro sypké a velmi sypké materiály.

 

 

Detaily

 

Hranové popruhy

K zavěšení do plnícího zařízení a manipulaci pomocí vidlicovitého zdvižného (stohovacího) vozíku nebo jeřábu slouží 4 pásy (popruhy), které jsou k dispozici ve dvou provedeních. Jsou všity do čtyř hran BIG-BAGu. Mají velmi vysokou zatížitelnost.

 

Rohové popruhy

Jsou všity přes rohy. Oka stojí vzpřímeně a mohou tak být navlečeny stohovacím vozíkem bez vnější pomoci.

 

 

 

Naplňování a vyprazdňování

Systémů a jejich variant je mnoho. Uvádíme ty nejběžnější, které máme dostupné skladem. Pokud máte jiné požadavky kontaktujte nás.

Otevřený vrch

Hodí se pro ruční naplňování a vyprazdňování

 

Celooteviratelná zástěra

Vhodné pro různé způsoby naplňování

 

Násypný ventil

Nejpoužívanější průměr 35 cm, 50cm délky

 

Rovné dno

Vyprazdňování shora nebo ustřižením dna

Dno s výsypným ventilem

Nejpoužívanější průměr 35 cm, 50cm délky

100% recyklovatelnost

Velkoobjemové vaky Big Bag jsou vyrobeny ze 100% polypropylenové tkaniny. jejich používání nemá škodlivý vliv na životní prostředí. Použité vaky Big Bag mohou být skládkovány, spáleny, plně recyklovány nebo pokud nejsou mechanicky poškozené vykoupeny pro další použití.