Velkoobjemové vaky Big Bag

Vaky jsou vyrobené z polypropylenu, 100% recyklovatelné. V rozích mají všité popruhy pro snadnou manipulaci. Bagy dodáváme ve třech základních konstrukčních provedeních. Nejčastěji se pro výrobu používá kruhová tkanina a U-panel. Velmi praktické pro přepravu na paletách jsou Q-bagy, které jsou vhodné pro sypké materiály a uspoří až 20% místa. Vaky Big Bag slouží k přepravě a uskladnění zejména různých surovin v průmyslu, stavebnictví, zemědělství, pro plastikáře, dřevaře, na zahradu i na třídění jakéhokoliv odpadu.
 

Konstrukce vaku

Kruhová tkanina (též C-circuit)

Vaky vyrobené touto technologií nemají postranní švy. Jsou využívány pro svou stabilní konstrukci především v přepravě velmi sypkých materiálů. Také vykazují větší odolnost k průniku materiálu ven i lepší ochranu proti vlhkosti.

U-panel (též U-body)

Klasická konstrukce vaku s postranními švy a manipulačními uchy v rozích. Vertikální sešití je zesíleno právě díky popruhům závěsných uší. Vaky bývají doplněné o PE vložku, která ochrání přepravovaný materiál před povětrnostními vlivy.

Q-bag

Tato úprava rozšiřuje U-panel o všité výztuhy, které drží naplněnému vaku pravidelný krychlový tvar. Obvykle je to rozměr palety. Tím dochází k výrazné úspoře při transportu a skladování, zároveň se do těchto vaků vejde až o 20% více materiálu. Vaky Q-bag jsou vhodné pro sypké a velmi sypké materiály.

Detaily

Hranové popruhy

K zavěšení do plnícího zařízení a manipulaci pomocí vidlicovitého zdvižného (stohovacího) vozíku nebo jeřábu slouží 4 pásy (popruhy), které jsou k dispozici ve dvou provedeních. Jsou všity do čtyř hran BIG-BAGu. Mají velmi vysokou zatížitelnost.

Rohové popruhy

Jsou všity přes rohy. Oka stojí vzpřímeně a mohou tak být navlečeny stohovacím vozíkem bez vnější pomoci.

Naplňování a vyprazdňování

Systémů a jejich variant je mnoho. Uvádíme ty nejběžnější, které máme dostupné skladem. Pokud máte jiné požadavky kontaktujte nás.

Otevřený vrch

Hodí se pro ruční naplňování a vyprazdňování

Celooteviratelná zástěra

Vhodné pro různé způsoby naplňování

Násypný ventil

Nejpoužívanější průměr 35 cm, 50cm délky

Rovné dno

Vyprazdňování shora nebo ustřižením dna

Dno s výsypným ventilem

Nejpoužívanější průměr 35 cm, 50cm délky

100% recyklovatelnost

Velkoobjemové vaky Big Bag jsou vyrobeny ze 100% polypropylenové tkaniny. jejich používání nemá škodlivý vliv na životní prostředí. Použité vaky Big Bag mohou být skládkovány, spáleny, plně recyklovány nebo pokud nejsou mechanicky poškozené vykoupeny pro další použití.